SMS pazarlama mesajlarının hepsi eşit değildir. Bazı markalar rutin olarak diğerlerinden daha yüksek yanıt oranları, tıklama oranları ve açılma oranları alır. Her şey malzeme değil. Spor takımları ve eğlence mesajları, geleneksel donanım mağazalarını gölgede bırakıyor gibi görünebilir, ancak bu her zaman böyle değildir.

Başarılı Toplu SMS Pazarlama için 5 İpucu
En başarılı SMS pazarlamacıları, aracı tam olarak anlayan ve sonuç almak için onu nasıl uygulayacağını bilen kişilerdir.

Kısa mesajla pazarlama çabalarınızın başarılı olmasını sağlamak için en iyi şirket SMS hizmeti uzmanlarımızın verdiği bu ipuçlarını izleyin.

Kitleyi Etkinleştir

SMS mesajları, yeni kitlelere ulaşmanın en iyi yolu değildir. Satın alınan bir telefon listesine istenmeyen mesajlar göndermek, neredeyse kesinlikle şikayetlere, alıcılarınız arasında kötü niyete ve piyasa güveninin kaybına neden olacaktır.

Öte yandan, kaydolan kitleler, mesajlarınıza ve tanıtımlarınıza zaten açık. İsteğe bağlı telefon listeleri oluşturmak düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Metin kazanma teklifleri yapın, metin yarışmaları düzenleyin ve ticari fuarlar ve etkinlikler sırasında telefon numaraları toplayın. Alıcılarınızın her iletişimde kolayca telefon listenizden çıkabileceğinden emin olun.

İş SMS Stratejisi Kimliğinizi beyan edin

Posta listenizin üyeleri mesajlarınızı aldığında, onların şirketinizden geldiklerini bilmelerini istersiniz. Federal kurallar bunu yapmanızı yasaklamadığı sürece gönderen olarak her zaman şirketinizin adını kullanın. Sonuç olarak, alıcılarınızın kullandığı masaj uygulamasında marka adınız görünecektir.

Bunu yapmak için, birkaç ülke kayıt talep ediyor. Bu tür yerlerde mesajın ilk birkaç kelimesinde mutlaka marka isminizi kullanın. Müşteriler kendileriyle kimin iletişime geçtiğini görebilecek ve marka adınız büyük olasılıkla mesajınızın bildiriminde görünecektir.

Kişisel Dokunuşlu Kısa URL’ler

Kısa URL’ler, geleneksel web sitesi URL’lerinden daha kısadır ve daha az karakter içerir. Tanınmış bir bağlantı sıkıştırıcı olan Bit.ly, yüzlerce karakter içeren bir bağlantıyı birkaç düzineye sıkıştırabilir. Bir SMS’deki karakter kısıtlamalarıyla uğraşırken bu çok önemlidir.

Metin mesajlarından daha fazlasını elde etmek isteyen pazarlamacılar ise özelleştirilmiş kısa URL’ler kullanmayı düşünebilir. SMS Connexion’da kendi bağlantı kısaltma hizmetimiz olan en.ax’ı kullanıyoruz. Bu URL’ler, bit.ly gibi kısa biçimde olsalar bile marka adınızla başlayabilir. Araştırmalara göre, markalı bağlantılar, genel kısa olanlardan %39’a kadar daha fazla hit çekiyor.

Kişiselleştirilmiş Mesajlar

Markalar mesajları belirli kişilere göre şekillendirdiğinde, marka ile alıcı arasındaki bağı güçlendirmeye yardımcı olur. İletişim daha alakalıdır ve alıcı markayı bir rakipten ziyade bir ortak olarak algılar.

Kişiselleştirme çeşitli şekillerde olabilir. Bazı durumlarda alıcının adı kullanılırken bazı durumlarda teklif, alıcının markayla önceki etkileşimlerine göre uyarlanır. Bu yöntem, her iki durumda da, dönüşüm ve yanıt oranlarını artırma eğilimindedir.

Takip edilebilen UTM’ler

UTM’ler, Google Analytics tarafından çevrimiçi trafiği izlemek için kullanılan bir izleme mekanizmasıdır. Toplu metin şirketinizin bağlantınıza kaç kişinin tıkladığını size söyleyebilmesi gerekirken, UTM web sitenize geldiklerinde ne olduğunu size söyleyebilir.

UTM’ler, ziyaretçilerin sitenizde ne kadar süre kaldıklarını, hangi sayfalara baktıklarını ve bir şey satın alıp almadıklarını veya teknik inceleme indirip indirmediklerini size söyleyebilir. UTM’ler A/B testinde kullanışlıdır, çünkü pazarlamacılara yalnızca hangi mesajın en çok trafiği aldığını değil, aynı zamanda trafiğin daha kaliteli olup olmadığını da görme olanağı tanır.

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak isiyorsanız.

Bizi Arayın: +90 212 274 00 58