TC Kimlik NO’ya SMS Nedir?
GSM numarasını bilmediğiniz ancak T.C. Kimlik numarasına sahip olduğunuz kişilere göndereceğiniz bilgilendirme mesajlarını T.C. Kimlik No'ya SMS ile ulaştırabilirsiiz.

Elinizdeki T.C. Kimlik numaralarına bilgilendirme mesajlarını gönderebilirsiniz, kurumlarla GSM numaralarını paylaşmadan T.C. Kimlik No - GSM No eşleşmesi yaparak mesajları ilgili abonelere ulaştırır. Burada sadece rehbere kayıtlı abonelere gönderim yapılır.

T.C. Kimlik No ile SMS (TCKN SMS) hizmeti, GSM numaralarını bilmediğiniz müşterilerinize SMS göndermenizi sağlar. TCKN SMS, T.C. kimlik numarası ile bu numaraya kayıtlı olan GSM numaralarını eşleştirir ve ilgili numaralara SMS gönderir. Bu servis ile, borç hatırlatma ve kamu kurumlarının bilgilendirme amacı taşıyan mesajları gönderilir.

TCKN SMS, GSM numarasını bilmediğiniz müşterilerinize ulaşma imkanı sağlar.
Müşterilere geri dönüş imkanı oluşturur. Telefonla arayarak ulaşamadığınız müşteriniz; kendisine ulaşan SMS’teki bilgiler sayesinde size geri dönüş yapabilir. Detaylı raporlar sayesinde hangi müşterilerinize ulaşabildiğinizi görürsünüz.
Ekonomiktir. Hem mektup göndermeye göre çok daha düşük maliyetlidir hem de zamandan tasarruf sağlar. Mektup gönderiminde; mektup yerine ulaşmasa bile ödeme yaparsınız ve mektubun alıcıya ulaşması birkaç gün ya da hafta sürebilir. TCKN SMS servisinde ise hem mesajınız anında alıcıya ulaştırılır, hem de ulaşmayan mesajlar için de para ödemezsiniz. Ayrıca geri dönüş yapacak müşteriler; sizin takip etmenize gerek kalmadan, kendileri sizinle irtibata geçerler.

Müşterinin, üyenin veya vatandaşın T.C. kimlik numarasını bilen fakat GSM numarasını bilmeyen bütün:
İcra takibi yapan hukuk büroları
Belediyeler, kamu kurumları
Müşterisine daha önce fatura kesmiş işletmeler